Change Log V4
viewtopic.php?f=24&t=337
Respectfully,
[Johnny]->HR&Maintenance Chief

Cum să faci level fără probleme!

Locked
Kappa
Global moderator
Global moderator

Cum să faci level fără probleme!

Post by Kappa » Sat Sep 01, 2018 8:38 pm

Până la nivel 85 nu e mare filozofie deci nu cred că trebuie să explic!
Totuşi ca să creşti mai uşor recomand să folosiţi iteme cu bonus exp, itemele pe care intra asta sunt: Paupuci(pe care îi evoluaţi până la nivel 43), colier şi scut.
De la nivelul 85, chiar şi mai repede mergeţi în mapa farm şi farmaţi la metinele Crystal. Acolo recomand să folosiţi pe lângă iteme şi un inel de exp de 30min NU DE O ORĂ! şi pet Semi-Lună Albastră(oferă 20% exp)
De la nivelul 134 puteţi intra în mapa de nivel 134. Acolo puteţi folosi 2 inele de exp şi recomand să folosiţi şi poţiunea înţelepciunii ce oferă 50% bonus exp(se poate cumpra din item-shop cu 20MD şi ţine 3ore), de la nivelul 133 la 150 nu ar trebui să dureze mai mult de o oră jumate, pentru a creşte bine mergeţi în centrul mapei deoarece acolo sunt mai mulţi mobi!

PENTRU UN DMG CÂT MAI RIDICAT ÎN METINELE CRYSTAL RECOMAND SĂ AVEŢI DIAVOL!
ATENŢIE! URMĂRIND ACESTE SFATURI ESTE IMPOSIBIL SĂ DAŢI DE UN BUG! AM CRESCUT DE 2 ORI AŞA NU AM ÎNTÂMPINAT NICIODATĂ UN BUG LEGAT DE CRESCUT!
UPDATE: De la nivelul 121, probabil 120, se poate folosi licaorea înţelepciunii la Metin Crystal, nu uitaţi fără inel de o oră!
Last edited by Kappa on Tue Sep 11, 2018 2:15 am, edited 2 times in total.
Image
Yo, I ain't here for the money, I ain't here for the fame
Though it might be nice to own a jet-plane

[Johnny]
Site Admin
Site Admin

Re: Cum să faci level fără probleme!

Post by [Johnny] » Sat Sep 01, 2018 8:46 pm

Frumos explicat.
Mutat in Questions & Guides
Respectfully,
[Johnny]->HR&Maintenance Chief