Change Log V4
viewtopic.php?f=24&t=337
Respectfully,
[Johnny]->HR&Maintenance Chief

Reclamatie NiQo

Forumull1
Level 1
Level 1

Reclamatie NiQo

Post by Forumull1 » Wed Aug 08, 2018 8:41 pm

1.Numele tău (server):Cct (Cipri)
2.Numele celui reclamat:[GM]NiQo
3.Motivul pentru care il reclami:a abuzat de o comanda mai exact /kill in cerc si nu am vrut sa il reclam dar a fost prea ''tupeist''
4.Dovezi care să iți susțina punctul de vedere( video/screens) :https://imgur.com/a/vdgwttb (asta a fost reactia lor dupa ce am postat https://imgur.com/a/ip23Ur8 daca stafful face asa haz inseamna ca sunt buni) in caz ca mai vrei dovezi iti mai dau ca am facut multe in caz ca nu iei nici o masura (si acum sa zici ca exagerez :lol: :lol: :lol: )

Johnnule daca iar ii tii apararea chiar esti jmeker nu mai am ce sa spun :x :x :x
Last edited by Forumull1 on Wed Aug 08, 2018 9:18 pm, edited 7 times in total.

Jerry
Site Admin
Site Admin

Re: Reclamatie NiQo

Post by Jerry » Wed Aug 08, 2018 8:44 pm

Hai ca vad ca tot va plac listele:
1. Ti-am spus ca eu ti-am dat kill.
2. NiQo doar se juca cu tine.
3. Nu se numeste abuz daca ti-am dat kill sa-ti atrag atentia ca ai contul conectat degeaba, intelegeam daca ii switch sau altceva, tu il folosesti doar pentru cand primesti mute.
4. John o sa rada de noi ce pot sa zic :)) :lol: :lol:
5. Sa inteleg ca asta era la 3 avertizari :))

Forumull1
Level 1
Level 1

Post by Forumull1 » Wed Aug 08, 2018 8:50 pm

1) Incerc sa stau in banca mea
2) Voi mereu ma enervati si ma ''intartati''
3) De ce se juca cu mine? nu mi se pare nimic amuzant dupa ce ca am luat 1000 de oare (e abuz oricum) si johnn ''tot eu sunt de vina''.
4) Nu mai vreau sa iau mute degeaba asa ca o sa postez orice intamplare
5) O faceti din adins mereu e asa .
6) Ba da se numeste abuz pentru ca mereu ''kick kick kick mute mute stun stun stun stun kill kill kill''
7) Deja sunt stresat ca nu pot sa ma joc niciodata ca un om normal in liniste pe servarul acesta mirobolant

[(5 sau 3)] ''Am dat ca muream de plictiseala si mai dau ca sunt curios ce faci la avertizarea a 3-a'' p-asta de ce nu ai mai spus-o ? / asta reflecta ca '' ai vrut sa-mi atragi atentia'' (iti arat si dovada poate iti vine o idee si spui ca ti s-a spart cont-ul sau cv de genul)

Jerry
Site Admin
Site Admin

Post by Jerry » Wed Aug 08, 2018 9:18 pm

Eh sa fim seriosi acum, cand ai luat mute nu ai stat in banca ta, cred ca prima data a fost cu mine, in loc sa "stai la locul tau" te-ai pus sa omori playeri la event, unde ti-am scazut puncte pentru ca ai primit minereuri de la altcineva, trecem peste asta ca atunci nu ai putut sa "raportezi orice", si mi s-a parut mai amuzant ca eram exact cu camera pe tine :)). Nu ti-am putut da ban atunci deoarece noi nu avem comanda implementata, si crede-ma ca meritai unu de o zi, eram si singur, pe langa cearta de pe global trebuia sa am grija si de tine. Sigur o sa spui "pentru ca m-ai descalificat", nu o faceam daca in loc sa iti continui activitatea ma intrebai frumos daca poti pastra minereurile, poate parem cateodata ca suntem rai si tinem doar partea noastra, dar pana la urma suntem GM, nu pot sa nu te ajut pentru ca ai facut un kkt o data, actiunile au repercursiuni si tu asta nu intelegi, de acum faci atatea posturi. John are serviciu nu poate sa stea toata ziua dupa noi sa ne supravegheze, ti-am dat motivul de ce ti-am dat kill in reply ul anterior. Celelalte dati cand ai luat mute nu ma privesc, disconnect ti-am dat pentru ca nu lasai playerii in pace la npc, totul a fost justificat. Ok acum poate am exagerat, puteam sa-ti zic dar pareai prea prins in actiunea de "a-l risipi pe kappa" :)). Acum zic sa nu-i stricam dimineata lui John, se pune omu sa citeasca toata povestea cand se trezeste ffs. - CONCLUZIE - Deja ti-am enumerat 2 motive pentru care ai luat mute/dc sigur au mai fost, in momentele alea nimeni nu te-a "intaratat" dar tot ai facut prostii.

Forumull1
Level 1
Level 1

Post by Forumull1 » Wed Aug 08, 2018 9:24 pm

Jerry wrote:
Wed Aug 08, 2018 9:18 pm
Eh sa fim seriosi acum, cand ai luat mute nu ai stat in banca ta, cred ca prima data a fost cu mine, in loc sa "stai la locul tau" te-ai pus sa omori playeri la event, unde ti-am scazut puncte pentru ca ai primit minereuri de la altcineva, trecem peste asta ca atunci nu ai putut sa "raportezi orice", si mi s-a parut mai amuzant ca eram exact cu camera pe tine :)). Nu ti-am putut da ban atunci deoarece noi nu avem comanda implementata, si crede-ma ca meritai unu de o zi, eram si singur, pe langa cearta de pe global trebuia sa am grija si de tine. Sigur o sa spui "pentru ca m-ai descalificat", nu o faceam daca in loc sa iti continui activitatea ma intrebai frumos daca poti pastra minereurile, poate parem cateodata ca suntem rai si tinem doar partea noastra, dar pana la urma suntem GM, nu pot sa nu te ajut pentru ca ai facut un kkt o data, actiunile au repercursiuni si tu asta nu intelegi, de acum faci atatea posturi. John are serviciu nu poate sa stea toata ziua dupa noi sa ne supravegheze, ti-am dat motivul de ce ti-am dat kill in reply ul anterior. Celelalte dati cand ai luat mute nu ma privesc, disconnect ti-am dat pentru ca nu lasai playerii in pace la npc, totul a fost justificat. Ok acum poate am exagerat, puteam sa-ti zic dar pareai prea prins in actiunea de "a-l risipi pe kappa" :)). Acum zic sa nu-i stricam dimineata lui John, se pune omu sa citeasca toata povestea cand se trezeste ffs. - CONCLUZIE - Deja ti-am enumerat 2 motive pentru care ai luat mute/dc sigur au mai fost, in momentele alea nimeni nu te-a "intaratat" dar tot ai facut prostii.
Stai frate stai frate ce legatura are aia cu incidentul de azi tee legi de o scuza inutila care s-a intamplat cum 3-4 zile nu mai este valabil acel ''bon'' sa ii zicem spre cheia nevinovatiei stiti bine de acel icident eu incerc sa va evit dar voi nici pe departe nu are nici o legatura kill-ul de acum cu ce s-a intamplat la event.Si totusi eu nu am facut nimic si ma mai luati si la misto jmek staff pot si eu ? .. nu ms. Ah da si eu cand am omorat playerii la eveniment s-a terminat doar trebuiau sa isi ia premiile (trebuiau) . Ah da si am uitat esti gm nu ar trebui sa te razbuni, inseamna ca nu esti dezvoltat psihic pentru a trece peste.

Jerry
Site Admin
Site Admin

Post by Jerry » Wed Aug 08, 2018 9:38 pm

Era exemplu sa-ti demonstrez ca pana in momentul asta nu ai primit mute/dc pe degeaba, stun nu cred ca ai primit cel putin nu de la mine, si sincer nush daca azi a avut cineva ceva cu tine, ba chiar ti-am scos mute ul din cauza ca n-ai mai avut abateri. Si da recunosc ca am spus aia, pentru ca, precum tu m-ai luat in batjocura ca GM cand iti spuneam sa incetezi si eu pot sa fiu mai nesimtit cu tine raspunzand asa. Am mai dat cumva kill dupa primul? Nu, pentru ca am considerat ca nu mai e nevoie. Si hai sa-ti spun de ce nu sunt de acord sa stai cu 2 caractere logate in acelasi timp poate asa intelegi de ce ti-am dat vezi doamne un "kill" pe un caracter care statea degeaba in cerc, tu il tii doar pentru a farma MD, te rog sa-mi spui daca ma insel, mai ales ca stai mult timp logat, cred ca faci undeva la 40-50 MD,si asta ii abuz de sistem la randul sau, imi pare rau ca functia de reward nu are gura/maini sa zica si trebuie sa o fac eu pentru ea.

Jerry
Site Admin
Site Admin

Post by Jerry » Wed Aug 08, 2018 9:46 pm

Apropo poza cu [GM]Niqo si [GM]oPeach cum vorbeau era despre alta reclamatie, nu a ta, john poate sa confirme povestea din chat + se poate vedea cate MD uri ai strans tu, nu vreau sa stiu cate ai si pe saman, inteleg ca e greu sa farmezi itemele de upp cum fac altii sau sa le castigi la eventuri, dar acum nici sa stai cu 2 conturi logate. ( la oxuri nu am fost atent daca ai venit cu ambele sau nu asa ca nu am sa mentionez si faptul cu "dubla participare")

Forumull1
Level 1
Level 1

Post by Forumull1 » Wed Aug 08, 2018 10:18 pm

Jerry wrote:
Wed Aug 08, 2018 9:38 pm
Era exemplu sa-ti demonstrez ca pana in momentul asta nu ai primit mute/dc pe degeaba, stun nu cred ca ai primit cel putin nu de la mine, si sincer nush daca azi a avut cineva ceva cu tine, ba chiar ti-am scos mute ul din cauza ca n-ai mai avut abateri. Si da recunosc ca am spus aia, pentru ca, precum tu m-ai luat in batjocura ca GM cand iti spuneam sa incetezi si eu pot sa fiu mai nesimtit cu tine raspunzand asa. Am mai dat cumva kill dupa primul? Nu, pentru ca am considerat ca nu mai e nevoie. Si hai sa-ti spun de ce nu sunt de acord sa stai cu 2 caractere logate in acelasi timp poate asa intelegi de ce ti-am dat vezi doamne un "kill" pe un caracter care statea degeaba in cerc, tu il tii doar pentru a farma MD, te rog sa-mi spui daca ma insel, mai ales ca stai mult timp logat, cred ca faci undeva la 40-50 MD,si asta ii abuz de sistem la randul sau, imi pare rau ca functia de reward nu are gura/maini sa zica si trebuie sa o fac eu pentru ea.
Am zis deja ca un gm nu ar trebui sa se razbune, pe contul de saman am doar 10 md tin contul doar pentru buff spre ''gelezia ta'' si ca mureai de plictiseala ah si tot tu o cauti si acum sunt sigur ca o sa stati cu ochii pe mine pt ca va iau la bani marunti. Deci in concluzie esti de vina pt ca ai mentalitatea ''jmek''. Si sa mai adaug ceva acel comportament cu Niqo si peach e mult prea copilaresc luandu-ma la misto nu ai cum sa scapi cu asta asa usor acoperand-ui

Forumull1
Level 1
Level 1

Post by Forumull1 » Wed Aug 08, 2018 10:28 pm

Ah si inca una, faci discriminare pentru ca doar pe mn m-ai vazut ar trebui sa faci asa cu toti, nu sunt sigur ca i-ai luat pe toti la rost(aproape impozibil) dar in cazul in care mi-ai dat kick asa ar trebui/ai facut si cu ceilalti sa presupun nu ?

Forumull1
Level 1
Level 1

Post by Forumull1 » Wed Aug 08, 2018 10:42 pm

Si inca ceva si ma duc la culcare, hai za zicem ca trec cu vederea(niciodata) si o sa se populeze sv (nu are cum cu stafful actual) daca o sa faceti la fel nu o sa se mai populeze bine ca mai este si de la dmg (gion plz fa trg eu dmg bai tata ca te-am rugat acum 2-3 luni si ai zis ca o sa se rezolve, ratatule)

Locked