Change Log V4
viewtopic.php?f=24&t=337
Respectfully,
[Johnny]->HR&Maintenance Chief

Rez magie pe armură

Kappa
Global moderator
Global moderator

Rez magie pe armură

Post by Kappa » Sat Aug 11, 2018 11:31 am

Personal nu mi se pare corect ca acum să intre rez magie pe armură când în mod normal nu intră, nu e corect faţă de cei care s-au chinuit 10 mii de ani să facă king9-le ăla stupid doar ca să afle acum că intră magie... aşa dacă faci king9 de la 0 ca player nou ajungi să ai 60rez magie doar din armură... mai pe scurt până şi zodiacul are mai nou mai multă rez magie ca King9-le. Eu sugerez să fie scoază rez magia de pe armură. Acum dau edit tot mai mult :)), pentru că da, e normal să intre magie pe armuri, dar nu la tine că la oţel ajungi doar dacă ev de la armura de lv1, dar oţelu' are deja magie deci nu are ce căuta încă o magie de la bns, aşa faci 2x magie, şi când ţi-am zis să pui magie pe heaven ai zis că nu că faci 2x... păi acum ce ai făcut?
Image
Yo, I ain't here for the money, I ain't here for the fame
Though it might be nice to own a jet-plane

[Johnny]
Site Admin
Site Admin

Re: Rez magie pe armură

Post by [Johnny] » Sat Aug 11, 2018 11:47 am

Defineste "mod normal", "10 mii de ani" alt terment prin care exagerezi ca de obicei,nu ai 60% magie ci 50% magie,inca modific iteme,te rog sa nu te mai agiti atata,nu cred ca ai observat dar multe iteme sau schimbat la bns,la atacuri,aparare si inca se vor schimba pana voi observa o rata destul de ok la dmg.
Respectfully,

Kappa
Global moderator
Global moderator

Post by Kappa » Sat Aug 11, 2018 11:51 am

Mod normal: Când un item are un bonus de la el în MOD NORMAL nu mai intră când bonusezi, cum e Oţelul aici exemplu, el are deja magie de la el, deci în MOD NORMAL nu mai poate intra din bonusuri..., 10mii de ani, îţi mănâncă în jur de 250scale şi horn, asta dacă nu puşcă, şi nu cred că alea le faci în o zi 2... deci durează şi 50% magie ai cu zodiacul, dar cu King9 ajungi la 60 că e 45 cu 15 Gionule...
Image

[Johnny]
Site Admin
Site Admin

Post by [Johnny] » Sat Aug 11, 2018 11:55 am

Eu nu iti scriam acele bonusuri daca nu stiam ce valori le-am pus acuma cateva momente,in timp ce tu comentai de mare zor pe server,eu ma chinuiam sa fac anumite calcule sa imi deie unele valori si modificam toate kingurile,zodiacu si demon,daca voi inca nu vedeti numerele reale,nu e problema pentru ca calculele se fac in server,deja sunt modificate acele valori,urmeaza sa va dau si varianta vizuala in client,indiferent de ce as face la server,mereu se gaseste cineva ca tine sau cipri sa comenteze fara sa stie.
Respectfully,

Kappa
Global moderator
Global moderator

Post by Kappa » Sat Aug 11, 2018 11:57 am

Păi normal că nu ştiu dacă tu nu zici sau măcar să dai un anunţ pe server. Că poate dacă ziceai "Vedeţi că acum intră magie pe armuri dar se mai fac modificări deci nu vă agitaţi" sau ceva, nu se ajungea aici.
Image

[Johnny]
Site Admin
Site Admin

Post by [Johnny] » Sat Aug 11, 2018 12:00 pm

Nu am timp sa stau sa dau anunturi,sa mai si lucrez,poate tu in weekenduri noptile le dorimi,eu nu le dorm,pentru ca mereu am de muncit la server,nu cred ca stii cum e sa stai treaz 24-30 de ore doar ca sa lucrezi intruna in fata unui monitor,mai simplu dai un pm la un gm sau un mesaj privat si intrebi,chiar nu e nevoie sa faci zeci de topicuri,bun unele isi au rostul dar faci si topicuri fara rost.
Respectfully,

Kappa
Global moderator
Global moderator

Post by Kappa » Sat Aug 11, 2018 12:03 pm

"Dai PM", aş da dacă ar fi careva ON, iar aşa ajung pe forum deci mai bine fac topic în caz că şi alţi au problema x, y şi să fie deja lămuriţi, zic eu. Şi ba da ştiu cum e să stai nu 24-30, 3-4 zile non-stop, da nu e cel mai mişto lucru, dar mna...
Image

[Johnny]
Site Admin
Site Admin

Post by [Johnny] » Sat Aug 11, 2018 12:06 pm

Din cate imi amintesc parca am zis ca "sambata" incerc sa rezolv marea problema cu dmg-u ? nu? si inca tot e sambata ziua nu a trecut inca,pana nu vad ca aveti dmg-u ok voi modifica pana il veti avea ok,uite fix acuma va fac drop mai mare la Red Dragon Horn si Red Dragon Scale,nu stiu daca ai observat dar acuma dropeaza si cate 40 fragmente blood,lucrez in paralel sa va bag si curele pentru a va echilibra bonusurile cu apararile standard,nu stau degeaba cum ai crede....
Respectfully,

Kappa
Global moderator
Global moderator

Post by Kappa » Sat Aug 11, 2018 12:10 pm

Păi ştiu că e tot sâmbătă, dar când ai zis că lucrezi la bonus-uri nu mă gândeam să adaugi bonusuri noi pe iteme, ci că doar le reglezi procentul. Iar acum deşi poate tu consuderi acest topic fără rost eu îl consider cu mare rost, pentru că măcar mai înţelege lumea ceva dacă e.
Image

[Johnny]
Site Admin
Site Admin

Post by [Johnny] » Sat Aug 11, 2018 12:19 pm

Nu mam referit fix la acest topic ca fiind fara rost,ai avut altele fara rost.era inutil sa modific procentul ca tot aiurea imi iesea,tot unii aveati dmg mai mare ca altii,pana si la itemele site am umblat
Respectfully,

Locked